Jmenuji se Šárka Horáková. Vystudovala jsem stavební fakultu ČVUT v Praze, obor pozemní stavby. Po deseti letech praxe jsem se rozhodla splnit si svůj sen. Můj velký koníček – zájem o design, interiéry, bydlení, se stal mou prací. Absolvovala jsem certifikační studium na pražské Designškole, která se zabývá kurzy interiérového designu pro dospělé. Poté jsem se vrhla do praxe interiérového designéra.

Mojí zásadou je individuální přístup. Klient je partner, s kterým hledáme tu správnou cestu jak vytvořit a naplnit sen o pěkném domovu. Navrhuji interiéry podle klientova životního stylu a finančního rozpočtu tak, aby se v něm cítil příjemně, bezpečně, rád se do něj vracel a byl na něj náležitě hrdý.

Vždy se snažím při své práci navrhovat uspořádání interiéru v návaznosti na celkovou architekturu stavby. Při navrhování nekladu důraz pouze na funkční a praktické stránky. Mou snahou je vytváření uceleného vzhledu a vnímání našeho domova skrz materiály, struktury, světlo a prostor. Zvláštní důraz kladu na dekorace a doplňky ( bytový textil, obrazy, fotografie, plastiky, tapety, vázy, květiny aj.).

Stylově vkusného interiéru lze dosáhnout nejen drahým nábytkem a vybavením. Ráda renovuji staré kousky a zasazuji je do moderních interiérů. Nechávám se inspirovat vzdušným severským designem, také moderním francouzským a anglickým stylem.

 

MEDIA

duben 2010 – pořad ČT 24 Ekonomika +  “Století žen”