Netradiční řeznictví v Náchodě

Požadavkem investora bylo prostor zjednodušit, zmodernizovat a zároveň ho propojit s nově vzniklou přízemní místností v novostavbě domu, který navazuje na historický dům.
Prodejna řeznictví a uzenářství se nachází v přízemí historického domu v Náchodě nedaleko starého centra města. Původní interiér prodejny byl rozdělen na tři samostatné části, které na sebe sice provozně navazovaly, ale působily stísněně a zanedbaně. Požadavkem investora bylo prostor zjednodušit, zmodernizovat a zároveň ho propojit s nově vzniklou přízemní místností v novostavbě domu, který navazuje na historický dům.

Na základě požadavků investora tak vznikla hlavní vize návrhu, velkorysý, moderní, otevřený prodejní prostor. Díky možnosti probourání obvodové stěny a ubourání nosných sloupů při využití bočních vzpěr tak vznikla velkorysá prodejní plocha 165 m2. Nově vzniklé mohutné překlady a sloupy byly opláštěny a zakomponovány do celkové koncepce prodejny.

Inspirací při stylovém a barevném návrhu bylo divadlo. Na pozadí tmavých kulis jsou veškeré reflektory namířeny na hlavního hrdinu příběhu. Zákazník tak vnímá při vstupu do prodejny hlavně maso a masné výrobky. Jednotlivé sekce charakterizují hlavy zvířat, které jsou vyrobené z ocelové tyčoviny a opatřeny nástřikem ve zlaté barvě. V prodejně tak hraje svou roli kráva, prase, kuře a v sekci teplé kuchyně grilované kuře.

Velký důraz byl kladen na použití kvalitních materiálů a jednoduchou údržbu. Na podlaze je praktická keramická dlažba nepravidelné barevnosti, veškerý nábytek stojí na nerezových rámech a je ze snadno údržbového lamina, pracovní desky jsou z přírodního kamene. Obložení sloupů, parapetů a prodejních pultů je z dubového dřeva a dýhy.

Výrazným prvkem ve staré části prodejny jsou původní cihlové klenby, které byly po odkrytí očištěny a opatřeny stabilizačním nátěrem. V nové části prodejny je dřevěný podhled. Sjednocujícím a zároveň silným dekorativním prvkem jsou mosazná závěsná svítidla, jejichž barva ladí s hlavy zvířat a dalšími doplňky.

spolupráce s řemeslníky

atypická řešení na míru

důraz na materiály

neotřelé dekorace

napište mi

"Jmenuji se Šárka a zabývám se designem a realizací interiérů. Nebojte se mi napsat, ráda vytvořím interiér snů i pro vás."