Nové sídlo DEKSTONE v Šestajovicích

Zadáním investora, kterým je společnost zabývající se obchodem s přírodním kamenem, bylo navrhnout kanceláře a showroom v hlavní části novostavby administrativně provozní haly.

Zvláštní důraz při zadání byl kladen na vkusné zakomponování přírodního kamene v interiéru tak, aby nepůsobil usedle a těžkopádně. Na základě požadavků investora vznikla hlavní vize návrhu, stylově čistý a vzdušný prostor, který bude geometricky působivý a nechá vyniknout kráse přírodního kamene. Zároveň zde díky velkým proskleným plochám vzniká zajímavý prostorový zážitek a mnoho světelných scén, které se mění během celého dne.

Stavba je rozdělena na dva celky – administrativní část s velkorysou recepcí a showroomem a výrobně skladovací halu. Modulový železobetonový konstrukční systém jasně vymezuje jednotlivé provozní části. Požadavek na desetimetrovou světlou výšku pro jeřábovou dráhu ve výrobní hale se propisuje i do administrativní části, kde díky tomu vznikají velké otevřené prostory v patře lemované prosklenými kancelářemi. Celková výměra administrativní části je 900 m2.

Koncept showroomu spočívá v kontrastu – barevnost a struktura přírodního kamene vyniká v kombinaci s bílými plochami a prvky. Prostoru recepce dominuje dlouhý pult s levitující kamennou deskou a zavěšenými kruhovými svítidly v různé výšce, které do minimalistického interiéru vnáší hravost a nahodilost. Motiv kruhu, který zjemňuje strohou geometrii stavby, se pak opakuje na zastínění skleněných stěn kanceláří a na drobném nábytku.

Při vstupu oči návštěvníka upoutá dominantní betonové schodiště se skleněným zábradlím, pod kterým se nachází prosvětlená onyxová stěna s několika druhy onyxů a mramorů. Za prosvětlenou stěnou se skrývá masivní výsuvný stojan s velkoformátovými kamennými deskami a vzorky dlažeb a obkladů.

Zadní část showroomu navržená jako odpočinková zóna s barovým pultem a zázemím je laděna do tmavších klidových barev se žlutými a dřevěnými akcenty. Součástí zázemí jsou i kuchyňské ostrůvky, kde si klienti mohou na vlastní kůži vyzkoušet povrchové úpravy pracovních desek a prohlédnout zajímavé detaily.

Také veškerá sociální zařízení jsou koncipována jako showroom. Každá toaleta v přízemí i v patře je jiná a ukazuje návštěvníkům další možnosti použití kamene, např. kamenné umyvadlo, police nebo obložení skříněk. Dámské toalety jsou pojaty ve světlých barvách, na pánských toaletách jsou k vidění tmavší odstíny kamene.

Celý prostor administrativní budovy osvěžuje všudypřítomná zeleň. Na recepci, na barovém pultu a v kancelářích květiny přímo „vyrůstají“ z nábytku. Atmosféru světlých, minimalistických kanceláří dotvářejí velkoformátové nástěnné obrazy zachycující proces těžby kamene. Záměrně jsme použili vlastní fotografie investorů z návštěv kamenolomů po celém světě.

 

 

Autor fotografií: Jan Kuděj

spolupráce s řemeslníky

atypická řešení na míru

důraz na materiály

neotřelé dekorace

napište mi

"Jmenuji se Šárka a zabývám se designem a realizací interiérů. Nebojte se mi napsat, ráda vytvořím interiér snů i pro vás."