Obývací pokoj s jídelnou v jemných květinových barvách

Zadání bylo jasné – původní, velmi tmavý obývací pokoj a neosobní jídelní kout navrhnout tak, aby byly vzdušné a zároveň útulné.

 

Klienti, starší manželský pár, toužili po světlém, příjemném prostoru, který bude sloužit k relaxaci a lenošení. Pán i paní jsou náruživými zahrádkáři, a tak jsem přenesla kousek jejich zahrádky i do interiéru. Volila jsem přírodní materiály v kombinaci se světlými pastelovými barvami.

Prostor bylo potřeba „vyčistit“ od těžkých tmavých kusů nábytku a celoplošného šedohnědého koberce. Vzhledem k tomu, že na obývací pokoj navazuje kuchyň s jídelním koutem, ve kterém již byla hezká světlá vinylová podlaha, použili jsme ji i v obývacím pokoji. Prostor jsme tak propojili a obývací pokoj dostal pěkný světlehnědý základ.

Další propojení obývacího prostoru a jídelny je použitím dřevěného „laťkového“ obkladu, který tvoří televizní stěnu a zároveň elegantně zakrývá komín v pravé části stěny. Dřevěnému obkladu jsou v kontrastu modrozelené police a o odstín světlejší mělké skříně. Dřevěné obložení je použito také na stěně za jídelním stolem, kde je doplněno dlouhou policí.

Obývací sezení jsem volila jednoduché, s možností použití nadhlavníku pro příjemné lenošení. Pokoji dominuje vyšší pohodlné křeslo, ve kterém odpočívá hlavně pán domu.

Hlavním materiálem je světlé dřevo, kterému jsou v kontrastu různé odstíny zelené, modrozelené a růžové. Drobné doplňky a detaily úchytek jsou v černé barvě, které do interiéru vnáší nádech luxusu. Příjemnou atmosféru dotváří všudypřítomné květiny a grafiky na stěnách, které dostaly nové rámy a pasparty.

 

spolupráce s řemeslníky

atypická řešení na míru

důraz na materiály

neotřelé dekorace

napište mi

"Jmenuji se Šárka a zabývám se designem a realizací interiérů. Nebojte se mi napsat, ráda vytvořím interiér snů i pro vás."